| Aktualności - Strona Główna | BIEGI | Hubert Wierdak po raz drugi zwyciężył Bieg Boguchwała-Wisłoczysko!

Aktualności - Strona GłównaBIEGI

Hubert Wierdak po raz drugi zwyciężył Bieg Boguchwała-Wisłoczysko!

Pogoda do ostatnich chwil spędzała sen z powiek organizatorom, ale udało się uniknąć opadów deszczu i sportowcy biorący udział w II Biegu Boguchwała Wisłoczysko mogli w pełni cieszyć się  rywalizacją w malowniczej scenerii Rynku Miejskiego w Boguchwale, terenów nad Wisłokiem, czy uroczymi zakątkami Pałacu Lubomirskich. Podobnie jak w zeszłym roku najszybszy na 10-km trasie był Hubert Wierdak z Korczyny. Pokonanie tego dystansu zajęło mu 35 minut i 51 sekund, czyli zaledwie […]

Pogoda do ostatnich chwil spędzała sen z powiek organizatorom, ale udało się uniknąć opadów deszczu i sportowcy biorący udział w II Biegu Boguchwała Wisłoczysko mogli w pełni cieszyć się  rywalizacją w malowniczej scenerii Rynku Miejskiego w Boguchwale, terenów nad Wisłokiem, czy uroczymi zakątkami Pałacu Lubomirskich. Podobnie jak w zeszłym roku najszybszy na 10-km trasie był Hubert Wierdak z Korczyny. Pokonanie tego dystansu zajęło mu 35 minut i 51 sekund, czyli zaledwie o kilkanaście sekund więcej niż przed rokiem. Pan Hubert mógł być podwójnie zadowolony, bo w kategoriach młodzieżowych wysokie miejsca zajęły jego dzieci. To nie jedyny przykład sytuacji, w której na starcie Biegu stanęły całe rodziny. Dzieci i młodzież ścigały się na przeróżnych dystansach wokół rynku, od 200m w „biegu przedszkola”, po półtora  kilometra w kategorii wiekowej 16-17 lat. Najmłodsi uczestnicy  imprezy czyli Marlena Czachor i Filip Fularz mieli niespełna dwa lata, zaś najstarszy- Stanisław Kozioł z Głogowa Młp. 69 lat.

Niedzielna rywalizacja rozpoczęła się od biegów młodzieżowych. Najpierw małe kółko wokół budynku historycznego spichlerza wykonały dzieci poniżej 7 roku życia. Emocji, uśmiechów, ale także łez tremy przed pierwszym występem nie brakowało. Na mecie czekali szczęśliwi rodzice, którzy mocno przeżywali rywalizację i polowali na zdjęcia do rodzinnego albumu. Bieg udało się ukończyć wszystkim startującym przedszkolakom, nawet dwulatkom! Najszybsi byli Ernest Kubala i Maja Orzechowska. Później kategorie wiekowe sukcesywnie rosły, najpierw kategoria 8-9 lat rywalizowała na dystansie 400m. Tym razem jako pierwsi linię mety minęli Oskar Nerc i Natalia Orzechowska. Nieco dłuższy dystans czekał dzieci w wieku 10-11 lat. Jako pierwszy finiszował Filip Garncarczyk. W kolejnych kategorii najszybsi byli Piotr Rojek i Wiktor Wierdak. Najdłuższy dystans młodzieżowy czekał szesnasto i siedemnastolatków, którzy mieli do pokonania około 1500m, a część ich trasy pokrywała się z trasą biegu głównego. Najszybciej tą odległość pokonał Krystian Kurzydło.

Punktualnie w południe na trasę wyruszyli biegacze na dystansie 10km. Na linii startu stanęło wielu zasłużonych podkarpackich biegaczy, między innymi Pan Stanisław Łańcucki ze Stalowej Woli, mistrz świata weteranów w biegach z przeszkodami. Atrakcją wyścigu był „bosy biegacz”- Paweł Mej, który cały dystans pokonał bez obuwia, z duża, biało-czerwoną flagą w ręku. Mimo, iż dobiegł ostatni, to zebrał największe oklaski. Biegacze rywalizowali w bardzo ładnych zakątkach Boguchwały, przez sporą część biegu towarzyszyła im rzeka Wisłok. Trasa nie należała do łatwych, była interwałowa i zawierała kilka na prawdę trudnych podbiegów. Wiele problemów dostarczał ten ostatni, na „stawisku” Pałacu Lubomirskich, a trzeba było go pokonać aż dwa razy, bo trasa zawierała dwie pętle: większą 6,5- km oraz mniejszą 3,5km. Biegacze w środku rywalizacji pojawili się zatem na płycie rynku, gdzie głośny doping i słowa otuchy dodawały im sił na dalszą część walki. Już po pierwszym kółku na prowadzeniu był Hubert Wierdak, zeszłoroczny zwycięzca. Nie dał się doścignąć do samego końca, mimo iż ambitnie gonił go  Damian Dziewiński z Sanoka. Trzeci linię mety minął Piotr Chmaj. Cała trójka zajęła najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych, kolejno M4, M3 i M2. Z bardzo dobrym czasem bieg ukończyła najszybsza na mecie kobieta- Magdalena Łączak z Mielca. Podobnie jak w tamtym roku wyróżniono najszybszą mieszkankę i najszybszego mieszkańca z Gminy Boguchwała. Pamiątkowe statuetki otrzymali Agata Stopa z Boguchwały i Ireneusz Karasiński z Nosówki. Co najważniejsze, wszystkim startującym udało się ukończyć bieg, bowiem obyło się bez kontuzji. Na mecie oprócz aplauzu, na startujących czekały pamiątkowe medale za udział oraz nagrody i statuetki dla najszybszych. Wszyscy kończyli bieg w bardzo dobrym nastroju, wzajemnie sobie gratulowali i czuć było naprawdę przyjazną atmosferę.

Po raz kolejny naszemu Stowarzyszeniu udało się zorganizować dużą imprezę. Było by to niemożliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów: Gminy Boguchwała, która mocno wspiera rozwój sportu na naszym terenie, a także firmy Car-rental.pl, Poradni żywieniowo-dietetycznej Pani Dominiki Kaczor, Sieci Sklepów Spar, firmy Rymut, Pizzeria Zabierzanka,  Hoffman Bike oraz Restauracji Odeon. Ufundowane przez nich nagrody oraz pakiety startowe, a także wszelka okazana pomoc mocno przyczyniła się do organizacji biegu. Mogliśmy liczyć na wsparcie Młodzieżowej Rady Miasta Boguchwała, Lokalnej Grupy Działania Trygon oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Boguchwały, Zarzecza i Lutoryża. Tradycyjnie nie zawiodła liczna grupa wolontariuszy naszego Stowarzyszenia, a także członkowie grupy kolarskiej i siatkarze SST Lubcza. Wszystkim za pomoc serdecznie dziękujemy! Pełne wyniki Biegu na dystansie 10 km można zobaczyć TUTAJ